Co masz do stracenia?

Nie zmienię nic, bo się boję. Nie pójdę tą drogą życia, bo nie powinienem. Nie będę się wychylał, bo pożałuję. Zamiast tego będę siedział skulony w rogu pokoju i będę drżał jak osika. Będę się bał żyć. Tylko co mi to da? Co osiągnę? Czy to rzeczywiście pozwoli mi być szczęśliwym? Rodzice skutecznie wpoili mi, że nie należy ryzykować, nie należy spełniać marzeń, o swoje interesy też nie należy dbać. Kurwa, przecież to jest błędne koło!

Kto ma o mnie zadbać, skoro nie ja? Komu powinno zależeć na moim szczęściu, jak nie mi? I od kogo ono zależy?  Strach to głupota. Największa głupota, i największa krzywda, jaką można sobie wyrządzić. Bo strach nas paraliżuje. Więc postanowiłem się nie bać. Tak, tak, pewnie nie od razu mi się to uda. Mam na to wyjebane. I na krytykę tej części świata, która będzie na mnie krzywo patrzyła, bo postanowię się wychylić też. Zbyt dużo czasu w swoim życiu zmarnotrawiłem i więcej już nie chcę.

Bo gorzej niż teraz już być nie może. A to oznacza, że zazwyczaj będzie całkiem nieźle. Bo w okół mnie są ludzie, którzy chcą mi pomóc, na których mogę liczyć. Więc jeśli kiedykolwiek powinie mi się noga, bo podejmę decyzję, która się obróci przeciwko mnie – zawsze mnie zaproszą na obiad, kolację, kiedy już będzie krucho w lodówce. Zawsze mnie przekimają, kiedy nie będę miał gdzie spać. Ale to są ekstrema. Bardzo mało prawdopodobne. Bo ja się nie boję. Już nie.

Pewien mój znajomy kilka dni temu podczas rozmowy telefonicznej wypowiedział magiczne zdanie: „A co masz do stracenia?” Okazało się być zdaniem wytrychem, które otworzyło ogromną szafę w mojej duszy. Wystarczy teraz tylko w niej posprzątać.

Grzesiu, jesteś bardzo mądrym człowiekiem.

Reklamy

2 myśli na temat “Co masz do stracenia?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s