Rozmowa z Ja cz.2

– Ale posłuchaj, w takiej sytuacji każdy by czuł strach.

– Tak, ale ja się serio boję. Wszystko do zmiany. A do tego padam na pysk. Odcinam się od prawdziwych emocji, bo bym nie mógł normalnie funkcjonować. Znasz takie uczucie, kiedy masz wrażenie, że jesteś tylko obserwatorem świata i życia? Świat jest materiałem radioaktywnym, na którym eksperymentujesz. I jest umiejscowiony w specjalnej kapsule, a Ty go możesz dotknąć tylko przez grube, ochronne rękawice? Znasz?

– Znam.

– No właśnie. ja tak się czuję. Nie mogę sobie pozwolić na gwałtowne ruchy, bo materiał radioaktywny w postaci mojego życia może jebnąć, rozpierdalając przy okazji wszystko w koło. A z drugiej strony przygotowuję się do ostrego jebnięcia. Buduję w swoim laboratorium bombę atomową.

– To znaczy?

– No to znaczy, to znaczy… To znaczy, że wszystko się zmieni. Staram się przygotować, przemyśleć każdy krok. Ale w tle, gdzieś za moją głową mam ciągle krzyk, przerażenie, złość, że to wszystko tak, a kurwa nie inaczej. Ja jebię, użalam się nad sobą?

– Chyba trochę tak. Masz takie wrażenie?

– Tak. Mam wrażenie, że się użalam, a nie powinienem. Nie wolno mi. Ludzie słabi się użalają. Usłyszałem dziś takie mądre zdanie, że strach i cierpienie powoduje, że człowiek się kieruje w stronę absolutu. Ja nie. Może niezbyt mocno się boję.

– A wiesz, że gadałem dziś o samobójstwie z koleżanką. Ja właściwie sporo o tym myślę. I sobie myślę, że gdybym się na to zdecydował, to wtedy dopiero okazał bym się słaby.

– No właśnie.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Rozmowa z Ja cz.2

  1. zmiany to małe rzeczy, tylko w naszych oczach wygadają, jak góry.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s